śliwy

Magia sadzenia śliwy w Twoim ogrodzie

Początek przygody z drzewkami mimowolnie przypomina planowanie ogromnego projektu – decyzje, które podejmujesz teraz, zadecydują o kształcie Twojego ogrodu na lata. Kluczowe znaczenie ma wybór ideal czytaj więcej »

poziomki

Rozpoczynając przygodę z sadzonkami poziomek, trzeba zwróć uwagę na prostotę tego procesu

Rozpoczynając przygodę z sadzonkami poziomek, trzeba zwróć uwagę na prostotę tego procesu. Jest to niczym odkrywanie starej miłości - tyle że w kontekście uprawy roślin. Stare odmiany poziomek, pełne czytaj więcej »

Cyprysy

Sadzonki Cyprysów - Najpopularniejsza Forma Roslin w Ogrodach

Ogroduści są na całym świecie zachwyceni pięknem i łatwością uprawy drzew cyprysowych. Cypris są krzykliwymi roslinami, które można z łatwością uprawiać- zarówno jako samodzielna sadzonka na pniu, w czytaj więcej »

borówki

Jak uprawiać borówkę amerykańską, by uzyskać smaczne owoce?

Borówka amerykańska jest nie tylko smaczna, ale przede wszystkim bardzo zdrowa. Dostarcza nam wielu cennych witamin i minerałów. Jej uprawa nie jest specjalnie trudna, a odpowiednie przygotowanie zie czytaj więcej »

 

Jak uprawiać borówkę amerykańską, by uzyskać smaczne owoce?

Borówka amerykańska jest nie tylko smaczna, ale przede wszystkim bardzo zdrowa. Dostarcza nam wielu cennych witamin i minerałów. Jej uprawa nie jest specjalnie trudna, a odpowiednie przygotowanie ziemi sprawi, że możemy posadzić ją właściwie w każdym ogródku. Jak sadzić tę roślinę i na co zwrócić uwagę wybierając sadzonki? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Jak przygotować się do sadzenia Https://www.podkarpackiesady.pl/21-borowki-amerykanskie borówki amerykańskiej?

Krzewy borówki amerykańskiej muszą zostać posadzone w odpowiedni sposób, by mogły szybko rosnąć i wydawać pyszne owoce. Borówka ma dość specyficzne wymagania glebowe, ale nawet jeśli nasza ziemia w ogrodzie nie nadaje się do posadzenia tej rośliny, z powodzeniem można ją uprawiać pod warunkiem, że podłoże zostanie odpowiednio przygotowane. Jak to zrobić, by cieszyć się smaczną borówką wyhodowaną we własnym ogródku?

Borówki amerykańskie preferuje glebę kwaśną i przepuszczalną. Jeżeli nie dysponujemy takim podłożem, powinniśmy wykopać w ogrodzie sporej wielkości dołek i wsypać do niego mieszankę kwaśnego torfu, piasku i rodzimej ziemi. Dopiero wtedy możemy przystąpić do sadzenia borówki. Pamiętajmy, by w sytuacji, gdy nasza ziemia jest gliniasta, zapewnić drenaż pozwalający pozbyć się nadmiaru wilgoci.

Borówka amerykańska uprawa

Roślina ta jest bardzo odporna na choroby, a jedynym problemem może być mszyca, która w czerwcu i lipcu lubi rozgościć się na młodych krzewach. Warto wiedzieć, że w przeciwieństwie do wielu innych roślin, borówka dobrze znosi taki atak, ale jeśli chcemy zachować te krzewy w dobrym stanie, powinniśmy zdecydować się na oprysk. Do tego celu można wykorzystać zarówno naturalne sposoby jak i środki chemiczne charakteryzujące się wysoką skutecznością.

W uprawie borówki amerykańskiej musimy szczególną uwagę przykładać do odpowiedniego nawożenia oraz podlewania. Roślina ta bardzo źle znosi suszę, ponieważ dysponuje dość płytkim systemem korzeniowym. Warto więc regularnie ją podlewać, by zapewnić intensywny wzrost i smaczne, soczyste owoce.

Na co zwracać uwagę wybierają sadzonki borówki amerykańskiej?

Sadzonki borówki powinny być zdrowe i najlepiej, jeśli będą to rośliny przynajmniej 3-letnie w doniczkach odpowiedniej wielkości. Wybierając sadzonki, wyjmijmy krzaczek z pojemnika i sprawdźmy, czy posiada dobrze rozwinięty system korzeniowy. Tylko takie rośliny szybko się przyjmą i zapewnią obfite plony. Warto widzieć, że zakup 3-letniej rośliny sprawi, iż na pierwsze owoce możemy liczyć już w następnym roku po posadzeniu.

Gdzie kupować sadzonki, by jakość była jak najwyższa? Wartym polecenia sklepem internetowym, gdzie znaleźć można najpopularniejsze odmiany tej rośliny, są Podkarpackie Sady. Dostać tam można znane i lubiane na całym świecie jagody Bluecrop, Bluejay czy Bluegold, ale też mniej popularne, ale bardzo smaczne Spartany i Sunrise. Szeroki wybór i troska o jak najlepsze zabezpieczenie sadzonki przed wysłaniem sprawiają, że sklep ten cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród amatorów jak i profesjonalnych ogrodników z całego kraju.

Artykuły powiązane